Sąmoningas kvėpavimas

Kvėpavimo terapija yra bendras terminas, naudojamas apibūdinti bet kokią terapiją, kuri naudoja kvėpavimo pratimus, kad pagerintų psichinę, fizinę ir dvasinę sveikatą. Šiandien yra daug kvėpavimo terapijos formų. Kiekvienas turi savo unikalius kvėpavimo metodus gydymo tikslais. Jis remiasi Rytų praktika, pvz., Joga ir Tai Chi, tuo pat metu įtraukiant Vakarų psichoterapijos metodus. Siekiant savęs pažinimo, kvėpavimas gali apimti kalbėjimo terapijos, kvėpavimo pratimų, meno, muzikos ir kūno terapijos elementus. Ši terapija gali būti naudojama  asmenims ir grupėms.

Manoma, kad kvėpavimo terapija naudinga žmonėms, turintiems tokių problemų kaip: nerimas; lėtinis skausmas; pykčio klausimai; depresija; traumos ir posttraumatinis stresas; sielvartas ir praradimas; fizinės ligos emocinis poveikis.

Apskritai, bet kokios kvėpavimo terapijos tikslas – padėti žmonėms pasiekti didesnį savimonės jausmą ir gebėjimą savarankiškai augti ir pasiekti harmoningesnę būseną.

Sąmoningas kvėpavimas – tai cirkuliacinio kvėpavimo metodika, plečianti sąmoningumą, veikianti teigiamai mus fiziniu, emociniu bei dvasiniu lygmeniu.

Fiziniu lygiu keičiasi anglies dvideginio ir deguonies kiekio santykis kraujyje, o tai veikia ir kitų cheminių elementų pusiausvyrą organizme. Dėl to gerėja savijauta, visų organų veikla, valosi organizmas, balansuojasi nervų sistemos veikla.

Sąmoningas kvėpavimas paliečia giliausius sąmonės ir pasąmonės lygius. Giliai ir taisyklingai kvėpuojant išeina per daugelį metų susikaupęs stresas ir pradedama sveikti. Su kvėpavimu paleidžiami įvairūs jausmai ir emocijos: skausmas, apmaudas, nusivylimai, pyktis, baimės, nerimas.

Dvasiniu lygiu šis kvėpavimas gydo, nes keičiasi požiūris į gyvenimą, mintys, tikslai. Griaunami sąmoningi ar pasąmoningi vidiniai apribojimai. Šis metodas – savęs tobulinimo ir pažinimo proceso dalis.

Sąmoningo kvėpavimo metu, išlaisvinus įtampas, atsipalaiduoja kūnas, atsiveria kitokia būsena, intuicija ir suvokimai.  Taip pat tai – savo ribų išplėtimas, sugebėjimas daugiau paleisti ir daugiau priimti, atsipalaiduoti ten, kur atrodė neįmanoma atsipalaiduoti, išsilaisvinti iš ribojančių įsitikinimų sūpuoklių, gauti energijos pokyčiams, išsigydyti vidines žaizdas, o gal net ir ligas… Tai ir dar daugiau vyksta praktikuojant sąmoningą kvėpavimą.

Žmonės, kurie turi sąmoningo kvėpavimo patirties, teigia, kad tai labai stipri ir gili praktika, kuri padeda pažinti save ir išsilaisvinti nuo įtampų, ribojančių įsitikinimų.

Sąmoningu kvėpavimu užsiimant reguliariai, vyksta nuoseklesni pokyčiai. Tačiau ir viena kvėpavimo sesija gali būti atpalaiduojanti, transformuojanti ar keičianti gyvenimą. Kiekvienas tai patiria individualiai ir jam geriausiu ir tinkamiausiu būdu. Tai puiki galimybė paleisti įtampas, baimes, pyktį, skausmą, neišreikštus jausmus ir pripildyti save teigiamomis mintimis ir emocijomis.

Nuolatiniai sąmoningo kvėpavimo užsiėmimai vyksta pirmadieniais, 19.00 val. 

Kitų renginių datas rasite RENGINIŲ KALENDORIUJE:  renginių kalendoriuje.

 Savaitės diena II                              III  IV 
 Rytas –   –

  –

 –
Vakaras

 19.00-21.00 (Samanta, Diidžioji salė)

   –

 

 –